Váš průvodce světem in pěstování
Informace o pěstování dřevodníků a rostliňáků.
Pěstitelské forum, kalendář pěstování, bezplatná inzerce pěstitelských potřeb, aktuální zahradní veletrhy a výstavy, zajímavé botanické zahrady,
fotky, videa a programy ze světa pěstování.
Pěstování je in ! Tak pěstujte s námi .

Diskuzní fórum - vše o pěstování a zahradě

kontakt pěstík.cz

TIP: Vyzkoušej Pěstíkova průvodce!

Pěstík Ti pomůže s pěstováním od výsevu a s péčí. 

1) Vyber si rostlinu

2) Pěstík Ti bude posílat co dělat jak tvá rostlinka poroste!

Diskuze: Trvalky

Výsev levandule ?

Datum: 27.01.2011 18:12:32,     Vložil: HOST,     IP:199.48.147.xxx

Dobrý den Vysela jsem si semínka levandule a protože jsem naprostej amatér, mám ještě pár dotazů. 1. mám vysetá semínka v truhlíku za oknem ještě něčím překrýt? (igelitový pytlík a pod.) Je lepší parapet nad topením, nebo bez topení, ale zato na přímém světle? 2. jsem expert na přelejvání, vadí to i u semínek? Zatím je raději 2x denně rosím aby byla půda vlhká na povrchu, hlouběji se to ale asi nedostane. 3. mám 40cm truhlík, kdyby se náhodou stalo a semínka vzešla, kolik jich mohu do jednoho truhlíku dát? Jak daleko od sebe? A v kolika cm se přesazují? Někde jsem četla hned po prvních pravých listech a jinde zas až jich je 5-10? 4. ještě mě zajímá pozdější seříznutí, má být řez rovný, nebo kolmo? A seřizuje se hned prvním rokem na podzim nebo se má počkat až do jara? Doufám, že mi s tím někdo pomůžete, levanduli miluji a hrozně ráda bych jí měla alespoň za oknem, když nemám zahradu. Ale jak jsem psala, na pěstování čehokoliv jsem levá, proto se raději ptám odborníků.

Výsev levandule ?

Datum: 05.02.2014 09:50:50,     Vložil: HOST,     IP:194.228.32.xxx

Dobrý den, semena sázíme na jaře do misky nebo truhlíku. Je dobré ji překrýt kouskem fólie a zeminu udržovat pořád vlhkou, ale na zalévání si dejte pozor. Zálivka by měla být až je zemina suchá. Pěstujeme při teplotě 20°C. Cca 10cm od sebe. Již od prvního roku je dobré levanduli prořezávat. Prořezávání se doporučuje na přelomu března a května. Měla by se zkrátit asi 1/3 a vždy by na větvičkách mělo zůstat pár lístků. Také se může zařezávat na podzim po odkvetení, ale tady hrozí namrznutí rostliny.  

Reakce na příspěvek

* Váš komentář:
* Název:
Obrázek:
Obrázek 2:
Obrázek 3:
* Kontrolní text:

Poznámka: Pole označená * musí být vyplněna!

průvodce pěstováním
bazar

eshop rostliny semena

bazar
velkohobchod

© Pěstování.in 2010-2013, email.: moderni (zavinac) pestovani.in, RSS: RSS kanál

TAOX studio - webdesign, webmarketing

webové aplikace
internetové obchody