Váš průvodce světem in pěstování
Informace o pěstování dřevodníků a rostliňáků.
Pěstitelské forum, kalendář pěstování, bezplatná inzerce pěstitelských potřeb, aktuální zahradní veletrhy a výstavy, zajímavé botanické zahrady,
fotky, videa a programy ze světa pěstování.
Pěstování je in ! Tak pěstujte s námi .

Diskuzní fórum - vše o pěstování a zahradě

kontakt pěstík.cz

TIP: Vyzkoušej Pěstíkova průvodce!

Pěstík Ti pomůže s pěstováním od výsevu a s péčí. 

1) Vyber si rostlinu

2) Pěstík Ti bude posílat co dělat jak tvá rostlinka poroste!

Diskuze: Škůdci



slimáci a tabák

Datum: 19.11.2011 16:40:28,     Vložil: HOST,     IP:78.142.95.xxx

zajímalo by mě zda méte někdo nějaký recept jak hubit biologicky slimáky. Docela se mi letos osvědčil tabák. Někde jsem se dočetl že ho stačí jen rozmíchat s vodou a pokropit trochu rostlinu. A opravdu to funguje poměrně dobře, pravděpodobně to bude nikotinem, který působí jako přirozený odpuzovač. 

Znáte ještě nejaký účinný trik ? 

slimáci a tabák

Datum: 19.11.2011 19:47:50,     Vložil: HOST,     IP:193.200.150.xxx

Mám osobně dobré zkušenosti s aromatickýma bylinkama. Zkoušela jsem tymián, levanduli a pomáhá to. Dobré je kolem rostlin rozmístit nějaké zábrany třeba z chvojí nebo slámy. Ale nejúčinější a zároveň nejpřirozenější je samozřejmě tu havěť posbírat. Velká výhoda je že slimáci neumí dobře utíkat :)

slimáci a tabák

Datum: 12.04.2016 09:31:54,     Vložil: HOST,     IP:178.23.219.xxx

letošní mírná zima nám slimáky zase nechala přežít, takže u týden sypu Feramol, protože už byli na ředkvičkách ve skleníku

slimáci a pivo

Datum: 05.12.2011 23:02:17,     Vložil: HOST,     IP:78.142.95.xxx

 Našel jsem na youtube zajímavé video o hubení slimáků pivem . Něco pro české pěstitele, coby pro čechy jako jedničky ve spotřebě piva :)  :)

slimáci a tabák

Datum: 25.06.2017 19:50:31,     Vložil: HOST,     IP:78.45.16.xxx

 Se slimáky je to problém, sousedi měli ekologické kachny, ale všechny jim postupně ulovila liška :-). je dobré jich ale zlikvidovat co nejvíc do přelomu srpna - září, než nakladou vajíčka. Tady je víc info



Reakce na příspěvek

* Váš komentář:
* Název:
Obrázek:
Obrázek 2:
Obrázek 3:
* Kontrolní text:

Poznámka: Pole označená * musí být vyplněna!

průvodce pěstováním
bazar

eshop rostliny semena

bazar
velkohobchod

© Pěstování.in 2010-2013, email.: moderni (zavinac) pestovani.in, RSS: RSS kanál

TAOX studio - webdesign, webmarketing

webové aplikace
internetové obchody