Váš průvodce světem in pěstování
Informace o pěstování dřevodníků a rostliňáků.
Pěstitelské forum, kalendář pěstování, bezplatná inzerce pěstitelských potřeb, aktuální zahradní veletrhy a výstavy, zajímavé botanické zahrady,
fotky, videa a programy ze světa pěstování.
Pěstování je in ! Tak pěstujte s námi .

Diskuzní fórum - vše o pěstování a zahradě

kontakt pěstík.cz

TIP: Vyzkoušej Pěstíkova průvodce!

Pěstík Ti pomůže s pěstováním od výsevu a s péčí. 

1) Vyber si rostlinu

2) Pěstík Ti bude posílat co dělat jak tvá rostlinka poroste!

Diskuze: Zahradní stavby

Stavba skleníku

Datum: 08.11.2019 17:54:37,     Vložil: HOST,     IP:37.48.42.xxx

Zdravím a pokud nevadí, měl bych dotaz na stavbu skleníku. Nikde jsem tu tohle téma nenašel a myslím, že by se mohlo hodit třeba i někomu jinému. Jak jste prosím postupovali při přepravě velkých skel? Já si tu manipulaci nedovedu vůbec představit. Narazil jsem na takové vakuové přísavky. Máte někdo vyzkoušeno? Děkuji

Stavba skleníku

Datum: 29.05.2020 08:18:04,     Vložil: HOST,     IP:89.203.160.xxx

No, tak náš děda kdysi stavěl skleník a prostě si nechali vše donést a vyložit od sklenáře přímo na místě a pak klasicky po staru ve 2-3 lidech, přenášeli a umisťovali, jen s žebříkem po ruce, sklad na místo, teď mě mrzí, že nemůžu najít fotky, co mám někde v pc z celé stavby. Hlavně střecha dala logicky zabrat, tam tuším měli nějak obyčejnou po domácku udělanou kladku.

Ale v praxi si to teď taky úplně nepředstavím, i když mě něco podobného v zásadě čeká, protože kromě toho, že jsem před časem koupil a úspěšně složil za pár hodin zahradní foliovník (FURUD 18m2 viz https://topfoliovniky.cz) a už jsem se k tomu zde na fóru i vyjádřil, že za mě spokojenost, tak si pohrávám s myslenkou, že bych pořídil (letos asi ne - protože na manželku se musí s ukrajováním prostoru zahrady pomalu a takticky) i zahradní skleník z polykarbonátu, a tam ta montáž asi bude náročnější, ale podle videa to asi nebude nic extra těžkého v porovnání s klasickým skleníkem resp. skleněnými panely, protože polykarbonát je už od podstaty lehčí, takže i manipulace s panely by měla být jaksi snazší a pohodlnější. Určitě k tomu ale nebudou potřeba uváděné vakuové přísavky, jinak by ty polykarbonátové skleníky "z krabice" nikdo nekupoval - a právě, že co jsem viděl jen tak po okolí na zahradách, tak v našem sousedství má odhadem 7 z 10 zahrad se skeníkem právě skleník z polykarbonátu. Osobně si od toho navíc slibuju i vyšší odolnost resp. životnost a rád bych pořídil například polykarbonátový skleník FOPAL - 185/370 cm, tak uvidím. Anebo MAXIM či GRAND, ale to už bych asi musel vzhledem k rozměrům ubourat kůlnu anebo ubrat kus venkovního pole na zahradě.

Každopádně když to shrnu, foliovník šel i s mými průměrnými schopnostmi postavit rychle, skleník půjde taky a vzhledem k dosavadním zkušenostem, pokud náhodou nenajdu lepší alternativu, zůstanu u stejné firmy, u níž jsem pořídil i foliovník a na niž jsem i odkázal v textu. Tak uvidíme. 

Každopádně, pokud nezapomenu, až polykarbonátový skleník pořídím, průběh montáže nafotím a podělím se zde - možná sepšíu i nějaký návod a nasdílím.

Stavba skleníku

Datum: 30.07.2020 12:21:32,     Vložil: HOST,     IP:77.242.90.xxx

Stavba skleníku

Datum: 30.07.2020 12:23:24,     Vložil: HOST,     IP:77.242.90.xxx

Proto mám vyrobený fóliovník :) Je postavený za chvilku a stejně rychle ho rozložím. Pěkný návod mají třeba na www.domky-delta.cz/blog/jak-postavit-foliovnik-svepomoci-jde-to-rychle-a-levne/ nebo www.youtube.com/watch

Reakce na příspěvek

* Váš komentář:
* Název:
Obrázek:
Obrázek 2:
Obrázek 3:
* Kontrolní text:

Poznámka: Pole označená * musí být vyplněna!

průvodce pěstováním
bazar

eshop rostliny semena

bazar
velkohobchod

© Pěstování.in 2010-2013, email.: moderni (zavinac) pestovani.in, RSS: RSS kanál

TAOX studio - webdesign, webmarketing

webové aplikace
internetové obchody